Darmowa komunikacja miejska w Szczecinie

Szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje, że dnia 22 września z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu  – dostępna jest darmowa komunikacja miejska.

Kontrolerzy mają wolne 🙂

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania ekologiczna świętowana co roku 22 września. W tej okazji w organizowane są happeningi, imprezy i atrakcje, które mają zachęcić do pozostawienia samochodu i życia w bardziej zgodny z naturą sposób.

Szczecin do akcji włącza się od wielu lat. W tym roku nie będzie jednak dodatkowych atrakcji związanych z Europejskim Dniem Zrównoważonego Transportu. Jedynym działaniem, które ma zachęcić szczecinian do pozostawienia samochodu w garażu lub na parkingu, będzie  darmowa komunikacja miejska.

Jeszcze kilka lat temu opcja darmowej komunikacji dotyczyła jedynie kierowców, którzy posiadali przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu. W ten sposób mieli udowodnić, że ich samochody pozostały w garażach. 22 września kasowniki będą jednak całkowicie wyłączone, co oznacza, że z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać wszyscy pasażerowie. Przypominamy także, że jutro wyłączone będą aplikacje SkyCash i moBilet.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress