Koncert TEDE na AUTOSHOW 2017

Dla miłośników motoryzacji i muzyki przygotowaliśmy koncert znanego rapera TEDE.

Koncert odbędzie się w niedzielę o godzinie 14.00 na scenie wewnętrznej, zaraz po finale zawodów TWERK WEST COAST – WYTRZĘŚ TYSIAKA.

Koncert jest nieodpłatny – warunkiem udziału w nim jest zakup biletu wejściowego na targi.

Tede to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów urodził się 24 lipca 1976 roku w Warszawie jako Jacek Graniecki. Tede już w bardzo młodym wieku wykazywał się konsekwencją w dążeniu do celu. 

Tede rozpoczął karierę w szkole średniej. Pisał teksty, a następnie rapował – wszystko nagrywał na magnetofon. Jak wspominał, na desce szło mu średnio, z kolei w rapie czuł się naprawdę dobry – dlatego postanowił pójść w tym kierunku.

Najpierw były amatorskie „nagrywki”, które prezentował swoim kumplom. Później Graniecki wraz z kolegami założył zespół Trzyha, z powodu zmiany składu przemianowany później na Warszafski Deszcz. Płyta tej grupy „Nastukafszy…” z 1999 roku okazała się wielkim wydarzeniem na polskiej scenie hiphopowej.

Tedemu marzyła się jednak kariera solowa. W 2001 roku na rynku pojawił się pierwszy krążek Granieckiego „S.P.O.R.T.”. Płyta odniosła duży sukces wydawniczy oraz artystyczny. Do dzisiaj jest to najbardziej lubiany przez słuchaczy album Tedego. Fani twierdzą, że muzyka rapera nie była w tamtym okresie jego twórczości tak komercyjna, jak to miało miejsce później. „S.P.O.R.T.” zawierał co prawda hity, takie jak „Drin za drinem” czy „Ona jest szmatą”, ale popularności w mediach te piosenki nie zdobyły, czego nie można powiedzieć o kolejnych utworach Tedego z trzech następnych studyjnych płyt.

W roku 2003 ukazał się drugi studyjny album muzyka, podwójny „3H – Hajs, Hajs, Hajs”, zawierający wielki przebój – „Wielkie Joł”. Wielkie Joł to także nazwa wytwórni, którą raper założył wraz z kolegą – Ostaszem. Tede obliczył, że wystarczy sprzedać 2 tysiące egzemplarzy płyty, żeby jej wydanie się zwróciło. „S.P.O.R.T.” sprzedał się w o wiele większym nakładzie, więc Graniecki postanowił podjąć ryzyko -założyć wytwórnię płytową i wydawać krążki sumptem własnej firmy fonograficznej.

Później posypały się : nagrody, płyty długogrające i kariera jak z amerykańskiego filmu.

Tede to bez wątpienia ważna postać na polskiej scenie hiphopowej, która przeszła do legendy polskiego rapu już dzięki pierwszym studyjnym nagraniom w składzie Trzyha i Warszafski Deszcz, a także takim wydarzeniom jak bitwa na rymy Gib Gibona z Obrońcami Tytułu, którą to pewnie wygrała ekipa Gib Gibona kierowana przez Tedego. Graniecki nie osiągnąłby tego wszystkiego, gdyby nie upór i żelazna konsekwencja, jaką przejawiał od dziecka. Można wręcz stwierdzić, że Tede musiał osiągnąć sukces. Z niewiarygodnym impetem wbił się na polską scenę muzyczną i dzięki swoim pomysłom oraz interesującemu głosowi stał się jedną z jej najciekawszych postaci.

 

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress