Maciej Wisławski na MOTOSHOW MAGNOLIA 2016

Maciej Wisławski na MOTOSHOW MAGNOLIA 2016.
Z niekłamaną przyjemnością możemy poinformować o fakcie że jednym z gości specialnych Motoshow Szczecin i Rajdu Magnolia będzie Maciej Wisławski.
To niewątpliwie najlepsza okazja abyusciskać mistrza na targach poprosić o autograf czy zrobienia z nim zdjęcia.
Maciej Wiesławski będzie min . komentował atrakcje kaskaderskie w wykonaniu Andiego Mancina.
Jest jednym z najbardziej utytułowanych rajdowców w Polsce. Swoją karierę rajdową rozpoczynał od startów w 1973 za kierownicą Syreny 104. Rok później wystartował i zdobył tytuł najlepszego rajdowca za kierownicą Wartburga w Mistrzostwach okręgu warszawskiego. Od 1975 startuje już w rajdach jako pilot. Startował jako pilot polskich kierowców: Henryka Mandery, Andrzeja Lubiaka. W 1988 wystartował w pierwszym rajdzie obok Krzysztofa Hołowczyca (Polonez 1600). To właśnie z Hołowczycem święcił swoje największe sukcesy. Dwa razy w karierze w 1995 i 1996 wygrał razem z nim Mistrzostwo Polski (Toyota Celica ST185). W 1997 wspólnie z Krzysztofem Hołowczycem zdobył tytuł Rajdowego Mistrza Europy (Subaru Impreza 555). W 1998 wystartował w Rajdowych Mistrzostwach Świata w Rajdzie Argentyny i zajął tam wspólnie z Hołowczycem 7 miejsce w klasyfikacji generalnej, ale 1 w kategorii Teams Cup (Subaru Impreza WRC). Od 2002 przestał już jeździć w autach typu WRC i przesiadł się do aut grup N i S1600. Pilotował tam m.in. Leszka Kuzaja i Sebastiana Frycza. Od 2003 był pilotem Macieja Lubiaka (Mitsubishi Lancer Evolution Gr. N).Od Rajdu Elmot -Remy 2007 pilotuje Kajetana Kajetanowicza i Radosława Type.
Maciej Wisławski użyczył swojego głosu jako pilot rajdowy w grach komputerowych, takich jak m.in. Rally Championship, Rally Championship Xtreme czy Richard Burns Rally. Można usłyszeć go podczas nawigowania GPS za pomocą aplikacji MapaMap

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress