MULTIMEDIALNA SKODA KODIAQ Z CYFROWYMI WSKAŹNIKAMI

Kilka miesięcy po prezentacji, Skoda Kadiaq zadebiutuje na pokazie we Frankfurcie IAA i skorzysta z okazji, aby zaprezentować swój cyfrowy programowalny zestaw wskaźników, pierwszy w czeskim aucie.

Do tej pory niespotykana technologia będzie świętować swoją premierę we Frankfurcie IAA w Skoda Kodiaq.

Po raz pierwszy w klasycznym desce rozdzielczej z analogowymi licznikami pojazd ŠKODA ma cyfrowy szufladę na instrumenty. Można wybrać jeden z czterech różnych trybów wyświetlania, które można zaprogramować indywidualnie.

 

 

Klasyczny wyświetlacz prędkościomierza i obrotomierza ma kształt okręgów i są wyświetlane po prawej i lewej stronie wyświetlacza. Strefa oddzielająca te dwa tarcze może być skonfigurowana w sposób niestandardowy: na przykład z wyświetlaniem aktywnego programu rozrywkowego lub karty, którą można powiększyć. Z wyświetlaczem cyfrowym ekran główny obejmuje całą szerokość konsoli, aby wyświetlić na przykład aktywny program rozrywkowy lub kartę.

Powyżej i poniżej tego ekranu można wyświetlać małe cyfrowe moduły, na przykład prędkość, zalecany współczynnik, rozpoznawanie znaków drogowych, odległość do najbliższej zmiany, odległość do następnej zmiany kierunek na zaprogramowanej trasie lub pokonanej już odległości. Za pomocą wyświetlacza Info-Profile duży ekran centralny umożliwia wyświetlenie mapy.

Po lewej, w prawo i w górę można wyświetlać dodatkowe moduły informacyjne, na przykład prędkość, ekran nawigacyjny z piktogramami, wskaźnik raportowania, rozpoznawanie znaków drogowych ograniczenie prędkości, przekroczenie ograniczeń) lub czas przed przybyciem do miejsca przeznaczenia itp.

Na koniec, przy zmniejszonym wyświetlaczu, dwa duże ekrany wyświetlają wybrane informacje, na przykład aktualną prędkość i autonomię pojazdu. Na ekranie u góry i u dołu ekranu pojawiają się dodatkowe podstawowe informacje (czas itd.). Gdy nawigacja jest aktywna, na środku ekranu pojawi się strzałka wskazówek.

Te cztery konfiguracje są tylko podstawową architekturą wyświetlacza. Sterownik może użyć przycisku przewijania na ekranie interaktywnym MIB (Modular Infotainment Matrix), aby wybrać moduły wyświetlacza, w których sekcji konsoli i dostosować ich rozmiar.

Informacje o systemie audio, telefonie, systemach wsparcia (Lane Assist, Front Assist, itp.) lub statusie pojazdu można również skonfigurować tak, aby pojawiły się po prawej, lewej lub środkowej części ekranu.

Sprzęt Karoq oferuje również dwa inne innowacje: podgrzewaną kierownicę i trzy konfigurowane klucze. Gdy tylko jeden z kierowców pojazdu odblokuje KODIAQ, wybrane są indywidualne ustawienia. Te ustawienia obejmują szeroki zakres funkcji: profil kierowcy, systemy wspomagania kierowcy, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, Climatronic, systemy infotainmentu i fotele elektryczne. Ponadto, przednie i tylne siedzenia mają funkcję ogrzewania.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress