Premiera nowego Lexusa NX 300

Na trwających właśnie targach w Frankfurcie – premiera nowego Lexusa NX 300

Najchętniej kupowany w Europie  LEXUS to właśnie NX.

Klienci mogą wybierać pomiędzy silnikiem benzynowym, a układem hybrydowym. Oprócz tego Lexus NX dostępny jest w dwóch wariantach : napęd na dwa lub cztery koła.

Jakie zmiany w premierowym modelu?

Modyfikacjom poddano grill, który łudząco przypomina rozwiązanie zastosowane w modelach RX i LX, przeprojektowano zderzak, a także zmianie uległo rozmieszczenie elementów świetlnych pod kloszami reflektorów LED. W tylnej części nadwozia modyfikacjom poddano linię dolnej części zderzaka, wydłużono kształt zespołu lamp i wprowadzono czarne elementy dekoracyjne, które podkreślają kontur świateł w kształcie litery „L”.

 

W autach z silnikiem benzynowym, która od teraz sygnowana jest jako NX 300, zastosowano masywniejsze, chromowane końcówki układu wydechowego, natomiast w odmianie hybrydowej wprowadzono większe, satynowe i chromowane elementy dekoracyjne, które nawiązują do motywu klepsydry wykorzystanego też w kształcie grilla.

Dlaaut Luxury oraz F Sport przewidziano dwa nowe wzory 18-calowych felg.

W kokpicie modelu NX wprowadzono szereg drobnych zmian, jak np. zwiększono funkcjonalność i ulepszono wygodę obsługi systemów i elementów wyposażenia pojazdu. Pojawił się też większy ekran systemu multimedialnego Lexus Premium Navigation na konsoli centralnej. Jego przekątna wzrosła  do 105 cala.

Oprócz tego usunięto kilka przycisków, które wcześniej obsługiwały system klimatyzacji i zastąpiono je czterema przełącznikami przechylnymi. Dodatkowo zwiększono rozmiar centralnego zegara analogowego, który zyskał funkcję automatycznej aktualizacji czasu podczas przejazdu przez różne strefy czasowe.

Nowe Lexusy NX  mają też wzbogaconą paletę odcieni nadwozia, a także dodatkowe opcje kolorystyczne elementów wnętrza. Na liście wyposażenia opcjonalnego znalazły się też takie pozycje jak automatyczna otwierana klapa bagażnika (za pomocą gestu nogą), a także  elementy wpływających na poprawę bezpieczeństwa:

  • jak np. system antykolizyjny (PCS),
  • adaptacyjny tempomat (ACC),
  • system adaptacyjnego sterowania światłami drogowymi (AHS),
  • funkcja ostrzegająca o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu (LDA)
  • układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA).
  • inteligentny system czujników parkowania (IPS).

Niby zmian niewiele ale w sumie dają całkowicie inne auto…

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress