SYMULATOR DACHOWANIA NA AUTOSHOW

SYMULATOR DACHOWANIA

Urządzenie symulujące dachowanie samochodu osobowego. Pasażerowie zajmują miejsca w symulatorze, zapinają pasy, a następnie pojazd zaczyna obracać się wokół własnej osi z bezpieczną prędkością. Dzięki tej symulacji możemy odczuć jak zachowuje się ludzkie ciało wraz z samochodem podczas dachowania.
– Urządzenie pokazuje realne skutki dachowania pojazdu i wpływ takiego zdarzenia na ciało ludzkie i przedmioty umiejscowione w pojeździe
– Daje możliwość przećwiczenia zachowań poprawiających bezpieczeństwo nawet w tak ekstremalnej sytuacji jak dachowanie pojazdu
– Narzędzie uświadomienia osobie szkolonej jak ważne i dlaczego jest zapinanie pasów w pojeździe i prawidłowe przewożenie ładunku
-Uświadamia jak zachowuje się ciało człowieka i swobodnie umiejscowione przedmioty w czasie obrotu samochodu przez dach
– Przekazuje wiedzę na temat funkcji pasów bezpieczeństwa w czasie koziołkowania samochodu
– Umożliwia przećwiczenia zachowań zmniejszających ryzyko poważnej kontuzji w czasie dachowania  takich jak: prawidłowe ułożenie rąk i nóg, ułożenie głowy na zagłówku,
– Umożliwia przećwiczenia ewakuacji kierowcy, pasażerów, dzieci zapiętych w foteliku dziecięcym w momencie gdy pojazd znajduje się na boku lub dachu
– Możliwość przećwiczenia zachowań typu odpięcie pasów, wyjście, wyłączenie stacyjki, w momencie gdy auto znajduje się na dachu.

Czy wiesz że?

  1. Bardzo ważne jest poprawne zapięcie pasa. Nie chodzi o to by zapiąć pasy jakkolwiek – niepoprawnie zapięte pasy mogą nam zaszkodzić zamiast pomóc.
  2. Poprawnie zapięte pasy redukują aż o 65% ryzyko śmierci w wyniku wypadku.
  3. Poduszka powietrzna redukuje ryzyko śmierci o 50% tylko wtedy, gdy podczas wypadku działa wspólnie z pasami bezpieczeństwa.
  4. Niezabezpieczone, swobodnie przemieszczające się przedmioty w kabinie pojazdu (telefony, laptopy, torebki, itp.) mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.
  5. Symulator dachowania to urządzenie dzięki któremu udowodnimy, że pasy bezpieczeństwa to najważniejszy przyjaciel Świadomego Kierowcy.

CELE

Uświadomienie, że pasy bezpieczeństwa to nie tylko wymagana przepisami konieczność to zdecydowanie coś więcej – to bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Wisząc do góry nogami zaledwie kilka sekund przetransferujemy Ci sporą dawkę świadomości, która wyleczy każdego ryzykanta jeżdżącego do tej pory bez zapiętych pasów.

Specjalnie przygotowane piłeczki w symulatorze dachowania będą imitowały przewożone na co dzień luzem pozostawione różne przedmioty (telefony komórkowe, laptopy, zakupy, torebki etc.) Dzięki temu doświadczeniu pokażemy jak bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia są przewożone rzeczy codziennego użytku.

Zapraszamy na symulator w sobotę 14 października od godziny 12 do końca dnia targów.

 

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress