Premiera Skoda Superb III

Oficjalna premiera Skody Superb III odbędzie się 3 marca 2015 r. podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie. Jednak kilka tygodni wcześniej okazję zapoznania się z tym nowym modelem będą mieli testujący dziennikarze z całej Europy.
Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana, ale są spore szanse, że prezentacja tego auta będzie miała miejsce na Moto Show w Szczecinie w dniach 10-12 kwietnia 2015 roku na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich .
Skoda Superb III jest dłuższa o prawie 3 cm, o 4,7 cm szersza od poprzedniej generacji, a rozstaw osi wydłużono o 8 cm. Tylna część nadwozia to typowy liftback,pojemność bagażnika została powiększona do 625 l (w obecnej generacji 595 l).
Dla dodania wrażenia luksusu, na desce rozdzielczej pojawiły się elementy imitujące drewno. Deska rozdzielcza wykorzystuje koncernowe komponenty jak m.in. kierownica, panel nawigacji i klimatyzacji.
Wszystkie jednostki napędowe spełniają normę emisji szkodliwych spalin Euro 6 i wyposażone są w system strat/stop. Nabywca będzie miał do wyboru czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne o pojemności od 1.4 l do 2.0 l, z których najmocniejszy ma moc 280 KM. Współpracować one będą z sześciobiegową przekładnią manualna i siedmiostopniowym automatem DSG.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress