WORD na Targach MOTOSHOW z symulatorem dachowania

Dachowanie to szczególny rodzaj wypadku. Trwa zazwyczaj dłużej niż „zwykłe” zderzenie i odbywa się na większym dystansie. Zazwyczaj nie dochodzi też do kontaktu z innym pojazdem. Co więcej, dachowanie jest najczęściej wynikiem manewru, który ma nie dopuścić do zderzenia. Kierowca gwałtownie skręca kierownicą, w tym momencie auto siłą rozpędu zaczyna się przechylać w kierunku jazdy. Dochodzi do obrotu wzdłuż osi pojazdu. Liczba obrotów jest zależna od prędkości i pochylenia terenu, na jakim doszło do wypadku.

Co się dzieje wewnątrz samochodu?

Wszelkie przedmioty leżące luźno w kabinie zaczynają się przemieszczać. Zwykły telefon komórkowy podczas dachowania przy prędkości 50 km/h zyskuje wagę 6 kg. Stanowi to ogromne zagrożenie dla osób znających się w pojeździe. Największym zagrożeniem są jednak osoby nie zapięte w pasy bezpieczeństwa. Mężczyzna o wadze 90 kg podczas dachowania przy prędkości 50 km/h uderza w innych z masą 3,5 tony…
Każdy chętny będzie mógł na naszej imprezie spróbować wszystkie efekty dachowania na własnej skórze jednakże pod okiem specjalistów z WORD Szczecin. Zapraszamy w sobotę od godziny 10.00 do 16.00. Zapraszamy na targi na Międzynarodowe Targi Szczecińskie.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress